13 tipů na vánoční dárky pro potápěče

13 tipů na vánoční dárky pro potápěče

Vánoční dárky pro potápěče jsou nekonečným zdrojem radosti pod stromečkem. Je jedno, jestli máte doma začínajícího nadšence nebo technického potápěče s tisícovkami ponorů. Potápěčský dárek je potěší všechny. Vybrali jsme pár tipů pro Ježíšky s různým rozpočtem. 

Lampa na potápění

Potápěčské světlo využije každý, ať už na nočních ponorech, na hlubších denních ponorech nebo při potápění v lomu. Lampy se liší svítivostí, výdrží baterie a drobnými konstrukčními vlastnostmi. Zjednodušeně řečeno se ale u potápěčských svítilen dá říct, že čím dražší lampa je, tím bude lepší. 

Základ (1870 Kč): Lampa D05 poslouží jako první světlo a časem se z něj může stát záložní, které potřebuje každý potápěč. 

Střední cesta (3200 Kč): Lampa Archon S30 je skvělá lampa, která si poradí i s horší viditelností nebo úplnou tmou. 

Topovka (8850 Kč): Lampa X-Adventure T1800H je novinkou, která válcuje konkurenci svítivostí i jinými vlastnostmi. K téhle lampě jsme psali i podrobnější recenzi tady.Potápěčský nůž nebo řezák

Nože nebo řezáky jsou základem bezpečnosti při potápění hlavně v českých vodách, hodí se je mít ale na jakémkoli ponoru. Potápěči je používají v případě, že se zamotají do lana nebo vlasce a hodí se často i v nepotápěčských situacích na dovolené. 

Základ (690 Kč): Řezák Trilobite by neměl chybět ve výbavě žádného potápěče. Je perfektní pro začátečníky i zkušené potápěče, kterým doplní výbavu.

Střední cesta (1474 Kč): TUSA X-pert II s tupým hrotem je skvělý nůž za rozumné peníze, který už je solidní součástí výbavy každého potápěče.

Topovka (2055 Kč) Nůž SK1 Scissors kombinuje nůž a nůžky na potápění v jednom. Je vyrobený z kvalitního materiálu a udělá radost i náročnějším potápěčům.

Kufr, taška nebo batoh na potápěčskou výstroj

Potápěči za svými vysněnými ponory často cestují a kufr nebo taška na výstroj musí splňovat nějaké požadavky, aby jim vyhovovala. Navíc s potápěčskou taškou nebo kufrem pro ně bude cestování daleko příjemnější.

Základ (1890 Kč): Aquapac TrailProof™ Duffel 725 má jednu obrovskou výhodu, je totiž lehoučká a skladná. Zároveň z ní třeba do kufru auta nevyteče voda z mokré výstroje.

Střední cesta (4776 Kč): Mares Cruise Dry Roller je ideální na cestování s omezenou váhou zavazadel. Taška je lehká, ale přitom vybavená odolnými kolečky na snadné přemísťování třeba na letišti.

Topovka (6990 Kč): Beuchat Voyager XL potěší svou robustní konstrukcí, má pevná záda s plastovým korpusem, který nepropustí vodu. Vysouvací madlo, pevná kolečka. A přitom je lehký a vejde se do něj komplet výstroj i s osobními věcmi.


Drobné dárky pro potápěče, které využije každý

Potápěčům ve výstroji neustále chybí nějaké drobnosti, ať už jsou to kompasy, karabiny, bójky nebo další nezbytnosti. Chybu s nimi neuděláte i kdyby už je měly, většina se hodí i víckrát. 

Karabiny se používají na uchycení kamer, lamp, ale i na organizaci věcí při skladování nebo převážení. Jsou různé typy, ale potápěči najdou využití pro všechny z nich. Jen musí být opravdu potápěčské, jinak je rez a další nešvary rychle zničí. Jestli chcete svého potápěče rozmazlovat, kupte mu karabiny za 300 Kč/kus NX od XDeepu.

Kompas se hodí hlavně potápěčům, kteří vyrážejí na lokality bez průvodce a chtějí mít přehled. Měl by ho ale mít každý už mírně pokročilý potápěč. Nejlepší jsou za 1890 Kč kompasy SK8 bungee od Suunta.

Bojka je nutnou součástí potápěčů vyrážejících na moře. Mezi nejoblíbenější patří ty od OMS za 2050 Kč. V balíčku mají totiž nejen bójku, ale i reel a karabinu.


Hitem letošních Vánoc je bezpochyby plyšový žrakůň

Některými dárky potápěče úplně nepotěšíte

Maska, počítač nebo automatika jsou věci, které si chce každý potápěč vybrat sám podle svým potřeb a vkusu. Jestli nejste sami potápěči, tak nedoporučujeme se do takových dárků pouštět. Když se pro něj přece jen rozhodnete, domluvte si v obchodě možnost výměny za něco jiného.

Tip: V Divers Direct mají Blue Week plný slev

Ani Ježíšek nemá neomezený rozpočet a u potápěčské výstroje se slevy objevují málokdy. V Divers Direct v pražských Dejvicích i na jejich e-shopu mají v týdnu od 21. do 26. listopadu Blue week, který stojí za omrknutí.

Sdílet článek

Napsat komentář