18 věcí nebezpečnějších než žraloci

18 věcí nebezpečnějších než žraloci

Žraloci jsou úžasná stvoření se špatnou pověstí. Jsou zodpovědní za deset úmrtí ročně a stejně je někteří vidí jako smrtonosná monstra. Porovnejte to třeba s deseti úmrtími denně jen ve Spojených státech, která zaviní smskování za volantem.

Až vám příště někdo řekne, že by se nemohl potápět, protože se bojí žraloků, zeptejte se, jestli by se vyhýbali i následujícímu: 

Oslavám 

The Daily Mail zvřejnil statistiku, podle které je na dvacet lidí ročně zabito korkovým špuntem od šampaňského. 

Řízení

Vaše šance na úmrtí v autě je zhruba 1 ku 272. 

Jídlu

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že 420 000 lidí ročně zemře kvůli kontaminovanému jídlu, to zahrnuje na 5000 úmrtí v USA.

Žebříkům

V roce 2014 zemřelo na nehody související se žebříkem přibližně 113 lidí. 

Metru nebo spánku

Je daleko pravděpodobnější, že člověk zemře při pádu z postele, židle nebo jiného nábytku, než třeba při cestě metrem. Poměr je 1 ku 225 879. Šance, že vás zabije žralok je zhruba 1 ku 3 748 067. 

Smrtonosná kráva

Ani mezi zvířaty není žralok pro člověka nejděsivější. Za monstrum bychom mohli považovat třeba krávu, která zabije 20 Američanů ročně. A co teprve taková vosa nebo mravenec! Ti mají na svědomí třicet lidí za rok. Čtvrtým nejsmrtelnějším tvorem na světě je pes, který usmrtí 25 000 lidí za rok, za ním je v žebříčku třeba hroch s 2 900 lidskými oběťmi a jelen způsobí 130 smrtelných nehod. 

Víte, které zvíře zabije úplně nejvíc lidí? Komár! Komáři přenášejí malárii i horečku dengue a podle Světové zdravotnické organizace na tyto nemoci zemře téměř 420 000 lidí za rok. 

Děsivé je, že druhý tvor, který způsobí nejvíc úmrtí lidí na světě, je právě sám člověk. 

Pod vodou vás nikdo neuslyší kýchat

Statisticky řečeno jste pod vodou v bezpečí, protože průměrný člověk má šanci 1 ku 63 umřít na chřipku. Pod vodou na vás nemůže nikdo nic naprskat. 

Potápěči jsou navíc mezi lidmi před žraloky v nejmenším nebezpečí. Historicky nejvíce lidí napadli žraloci v roce 2010, ze 79 obětí bylo 51 % surfařů, 38 % plavců a jenom 8 % šnorchlařů a potápěčů. 

Takže až se vás zase někdo zeptá na strach ze žraloků, můžete mu říct, že víc se bojíte mravenců a komárů. 🙂

Z jakého zvířete máte panickou hrůzu vy? Podělte se v komentáři!

Zdroj:  Padi.com

Sdílet článek

Napsat komentář