5 národních parků ve Státech se skvělým potápěním

5 národních parků ve Státech se skvělým potápěním

Cestování po národních parcích Ameriky je cílem mnoha dovolených, ale jenom my potápěči můžeme objevovat i krásu místní přírody skrytou pod hladinou. Tady je sedm tipů na parky, ve kterých si prostě musíte dát ponor.

1. Galcier National Park

Park se rozkládá na hranici USA a Kanady a jezera McDonald a Saint Mary jsou rájem pro potápěče.

Objevovat můžete stromy pod vodou, starý přístav a menší vraky jako Fisch Creek Bay Wreck. Potápění je vhodné pro potápěče se zkušenostmi s potápěním ve vyšších nadmořských výškách a ve studené vodě. Teplota vody je mezi 15°C a 4°C podle hloubky a ročního období.

2. Channel Island National Park

Park pokrývá pět ostrovů jižní Kalifornie a pod vodou tu na potápěče čekají kelpové lesy, zátoky i jeskyně. Kochat se můžete hvězdicemi, barevnými rybkami, hravými lachtany a tuleni.

Ideální období k návštěvě tohoto národního parku je podzim, kdy teplota vody dosahuje 22°C a viditelnost je až 30 metrů. Při ponorech můžete narazit na relativně silné proudy a v chladných měsících i na studenější vodu, ale potápění je vhodné i pro méně zkušené potápěče.

3. Dry Torgugas National Park

Odlehlý park pokrývá sedm malých ostrovů vzdálených přes 100 km od Key West a je dostupný pouze z lodi nebo malým letadlem.

Potápět se tu můžete s mořskými želvami, žraloky vouskatými i bělavými, úhoři, velkými kanici a spoustou humrů. Je to taky místo zaslíbené rekreačním i technickým vrakovým potápěčům.

Dry Tortugas si užijí jak začátečníci, tak techniční potápěči, stačí si vybrat tu pravou lokalitu. Díky perfektnímu přírodnímu světlu a mělkým korálovým útesům si místní potápění zamilují i podvodní fotografové. Mezi ponory můžete kempovat uprostřed přírody a užívat si krásy nad hladinou.

4. Kanai Fjords National Park

Národní park Aljašky má rozlohu 2,5 tisíce kilometrů čtverečních a každý jeden z nich stojí za to. Protože co je lepšího než potápění s největšími mořskými živočichy. Uvidíte lachtany, kosatky, plejtvákovce šedé nebo keporkaky.

Od potápěčů se tu očekávají jisté zkušenosti, musí zvládat změny viditelnosti z nulové na perfektní a naopak a výzvou může být i studená voda. Zážitky ale za trochu nepohody stojí.

5. Yellowstone National Park

Jeden z nejznámějších národních parků Spojených států má co nabídnout i potápěčům. Třeba v termálních pramenech se můžou potápěči nechat nadnášet proudem hřejivých bublinek a bavit se zkresleným viděním pod vodou.

Potápění v národním parku Yellowstone je kvůli horší viditelnosti a vysoké nadmořské výšce spíš pro zkušenější potápěče. Jezero Yellowstone je jedním z největších v nadmořské výšce nad 2300 m.n.m.

Zdroj a foto: Scubadiving.com

Sdílet článek

Napsat komentář