Brother Islands se znovu otevírá potápěčům

Egyptská lokalita Brother Islands je po několika měsících je znovu přístupná pro potápěče. Místo oblíbené zejména díky žralokům zavřely egyptské úřady loni v prosinci kvůli množícím se incidentům. Nyní se Brother Islands otevírají, platí ale přísnější bezpečnostní opatření.

Hlavní podmínkou pro návštěvu potápěčské lokality v Rudém moři je striktní dodržování zákazu vyhazovat do vody organický odpad. Odborníci věří, že právě to byl hlavní důvod incidentů mezi žraloky a potápěči. Lodě totiž lákaly žraloky pro potápěče právě tímto způsobem. Nesmí vyhazovat do vody nic v perimetru pěti námořních mil, tedy necelých deseti kilometrů od lokality.

Mezi nejzávažnější incidenty mezi žralokem a člověkem patří útok, při kterém vykousl žralok potápěči kus lítka. Další zahrnovaly nutnost lékařské péče, jednomu potápěči prokousl žralok BCD.

Omezený je i počet lodí, které mohou na Brother Islands vyplout. Nesmí jich být víc než 18 denně a žádná nesmí na místě kotvit přes noc. Potápěči můžou do vody jenom mezi 6 a 16 hodinou.

Zdroj text a foto: Divemagazine.co.uk

Napsat komentář