Brother Islands se znovu otevírá potápěčům

Brother Islands se znovu otevírá potápěčům

Egyptská lokalita Brother Islands je po několika měsících je znovu přístupná pro potápěče. Místo oblíbené zejména díky žralokům zavřely egyptské úřady loni v prosinci kvůli množícím se incidentům. Nyní se Brother Islands otevírají, platí ale přísnější bezpečnostní opatření.

Hlavní podmínkou pro návštěvu potápěčské lokality v Rudém moři je striktní dodržování zákazu vyhazovat do vody organický odpad. Odborníci věří, že právě to byl hlavní důvod incidentů mezi žraloky a potápěči. Lodě totiž lákaly žraloky pro potápěče právě tímto způsobem. Nesmí vyhazovat do vody nic v perimetru pěti námořních mil, tedy necelých deseti kilometrů od lokality.

Mezi nejzávažnější incidenty mezi žralokem a člověkem patří útok, při kterém vykousl žralok potápěči kus lítka. Další zahrnovaly nutnost lékařské péče, jednomu potápěči prokousl žralok BCD.

Omezený je i počet lodí, které mohou na Brother Islands vyplout. Nesmí jich být víc než 18 denně a žádná nesmí na místě kotvit přes noc. Potápěči můžou do vody jenom mezi 6 a 16 hodinou.

Zdroj text a foto: Divemagazine.co.uk

Sdílet článek

Comment (1)

  • Pavel Senk

    Jet na Brothers jen na jeden den je nesmysl. Bohužel tohle už místním úřadům nedochází. Majitelé lodí se to snažili změnit ale zatím asi ještě neuspěli. Holt i v Egyptě platí, že úředník s razítkem je nejchytřejší bytostí na zemi i když dané problematice vůbec nerozumí 🙁

    06. 08. 2019 at 22:22

Napsat komentář