Brutální video se žralokem odstartovalo kriminální vyšetřování

Brutální video se žralokem odstartovalo kriminální vyšetřování

K okamžitému obvinění tří mužů vedlo kriminalisty zveřejnění znepokojivého videa na sociální síti Instagram. Na videu táhnou muži za lodí zraněného žraloka. Incident se odehrál v červnu letošního roku v Tampa Bay na Floridě, rychle upoutal pozornost a vyvolal opovržení tisíců lidí. 

Zveřejněné video ukazuje jen část šokující pravdy. Jeden z mužů podle Tampa Bay Times žraloka nejprve zranil výstřelem z revolveru. Za mohutného povzbuzování kamarádů pak na na žraloka vystřelil ještě třikrát. Zraněné zvíře pak muži táhli na laně za lodí, přitom mohlo být stále naživu.

Čtvrt milionu lidí podepsalo petici žádajicí pro skupinu mužů trest a policejní prošetření.

Příslušníci Floridské komise pro ochranu ryb a podmořského života zahájili okamžitě vyšetřování, které trvalo čtyři měsíce, během nichž potvrdili několik kriminálních obvinění. Pachatele Michaela Wenzela, Roberta Lee Benaca a Spencera Heintze obvinili vyšetřovatelé ze dvou trestných činů třetího stupně v kategorii týrání zvířat a z jednoho přestupu v souvislosti s ochranou žraloků. Čtvrtý muž vyvázl.

„Jak jsem řekl hned po zhlédnutí toho videa a fotek, pro takovéto činy není na Floridě místo. Snažíme se tu chránit a zachovávat naše přírodní zdroje pro všechny,“ začal svoji řeč u soudu předseda zmíněné komise Bo Rivard. „Vážíme si podpory veřejnosti, díky které se povedlo viníky dopadnout. Věříme, že obvinění vyšlou jasnou zprávu všem. Takové chování k našemu cennému podvodnímu životu nebudeme tolerovat,“ dodal.

Zdroj: Scubadiving.com

Sdílet článek

Napsat komentář