DEMA show: Suunto D5, novinky od Maresu a další překvapení

DEMA show: Suunto D5, novinky od Maresu a další překvapení

DEMA show je největší potápěčský veletrh na světě, ročně přiláká stovky vystavovatelů a tisíce návštěvníků z řad profesionálů a obchodníků v potápěčském průmyslu. Letošní DEMA show začala ve středu 14. listopadu v Las Vegas a Potápěčský magazín byl díky spolupráci s potápěčským centrem Divers Direct u toho. Nyní přinášíme krátkou reportáž a příslib budoucích článků a recenzí nejnovějších produktů a trendů ve světě potápění. 

Mares utvrzuje pozici na trhu

Největší stánek, nejlepší branding, odborníci a vývojáři, tak nějak vypadá stánek Maresu na letošní DEMA show. Mares si věří a dává to nekompromisně najevo. Nebojí se představit kompletní novou řadu automatik a chlubí se jako jediní hned několika nezávislými testy kvality.

 

Zajímavou novinkou je bezpochyby nástupce oblíbeného počítače Icon HD, jeho mladší a vylepšená verze se jmenuje Genius a na první pohled nebude patřit mezi vaše favority. Svým množstvím funkcí a variabilním nastavením nejrůznějších kritérií ale jednoznačně dostane všechny technické nadšence. 

Novinku představil Mares zřejmě téměř v každé řadě svých produktů, nechybí tedy ani nový žaket. Název Mageland bude zřejmě rezonovat potápěčským světem dost výrazně, jde totiž o cenově velmi dostupnou záležitost, která zároveň zaujme několika zajímavými funkcemi. 

Většina těchto a mnoha dalších novinek od Maresu se dostane do prodeje koncem tohoto roku nebo začátkem příštího a my rozhodně nebudeme s články a recenzemi otálet. 

Počítač Suunto D5

Horkou novinkou je nový potápěčský počítač Suunto D5 s plnobarevným displejem, nabíjecí baterií, digitálním kompasem, volbou tří dýchacích směsí a hlavně víc než zajímavým designem. Cenu zatím nesmíme zveřejnit, ale bude se podle očekávání pohybovat někde mezi počítačem D4i Novo a D6i Novo.  Potápěčský magazín měl možnost jako první recenzovat počítač EON Core, pevně věříme, že tuhle příležitost dostaneme brzy i s novinkou Suunto D5. 

Neopren Focea Comfort v novém designu

Jedním z nejoblíbenějších mokrých neoprenů na trhu je už delší dobu Focea Comfort od Beuchatu. Tahle francouzská firma si je toho dobře vědoma a naštěstí jsou jejich designéři a vývojáři dost chytří a zbytečně nemění něco, co už je v podstatě dokonalé. Focea Comfort tedy zůstává, jen v pánské verzi se mění barevné detaily na zelené. Nic, čeho by si většina mužů všimla. Navíc je na zádech všitý klín z měkčího materiálu, který by měl ještě přidat na pohodlí. Žádných jiných výrazných změn se bát nemusíme. 

Ekologický program Mission Deep Blue

Potápěčský svět se čím dál víc zaměřuje na ekologii a většina velkých firem to reflektuje různými programy, aktivitami a osvětovými kampaněmi. SSI spustil svůj program Mission Deep Blue právě na DEMA show a zaujal pozornost hlavně díky trochu odlišnému přístupu. Mission Deep Blue nechce od lidí peníze na ekologické účely, naopak je vybízí k aktivní účasti a k investování jejich času a energie. 

O programu Mission Deep Blue se na Potápěčském magazínu určitě dočtete velmi brzy i proto, že náš partner Divers Direct se bude aktivně zapojovat. 

Sdílet článek

Napsat komentář