Freediver Stephen Keenan zemřel v dahabské Blue Hole

Freediver Stephen Keenan zemřel v dahabské Blue Hole

Smutná zpráva pro freedivingovou komunitu přišla z Dahabu, kde včera zemřel jeden z nejlepších potápěčů světa při potápění na Arch of the Dahab Blue Hole. Stephen Keenan byl spoluvlastníkem Dahab Freedivers a šéf bezpečnosti na mnoha freedivingových soutěžích. 

Podrobnosti zatím nejsou známé, ale podle všeho asistoval Keenan potápěčce, která chtěla pokořit dahabský Arch. Zkušený potápěč s největší pravděpodobností ve vodě „blacknul“ a nedokázal se tak dostat bezpečně na hladinu.

Arch v dahabské Blue Hole je 26 metrů dlouhý tunel v hloubce 56 metrů, který mnoho lidí považuje za potápěčskou výzvu právě kvůli hloubce a obtížnému plavání skrz.

Irský potápěč Stephen Keenan byl aktivním členem komunity od roku 2009, kdy freedivingu právě v Dahabu propadl. Krátce nato se stal spolu s Pascal Berger a Miguelem Bolzanem vlastníkem jedné z nejznámějších freedivingových škol – Dahab Freedivers. Zároveň se mu povedlo ustanovit několik irských národních rekordů.

Byl AIDA, PADI a EFR instructor trainer a učil a vedl stovky potápěčů v Dahabu, ve Španělsku a na Filipínách. Nejznámější byl asi jako Chief of Safety (šéf bezpečnosti) v mnoha soutěžích Vertical Blue Freediving a dalších událostí po celém světě.

Zdroj a foto: Deeperblue.com

Sdílet článek

Napsat komentář