Garmin Descent G1: Převálcuje trh nejen cenou

Garmin Descent G1: Převálcuje trh nejen cenou

Garmin rozšiřuje nabídku o model Descent G1, což je potápěčský počítač za výrazně příznivější cenu než doposud prodávaná řada Mk. Za poloviční cenu dostanete podobné funkce a hlavně plnohodnotný potápěčský počítač. Někde samozřejmě musí být háček, překvapivě ale není tak velký. 

Potápěčské počítače od Garminu řady Descent Mk1 zamíchaly před pár lety trhem. Zlomové byly hlavně v kombinování plnohodnotného potápěčského počítače s funkcemi chytrých a sportovních hodinek. Pak přišla druhá generace Descent Mk2 s možností připojení sondy a nadšenými ohlasy. Oblíbili si ho nejen rekreační potápěči, ale i ti techničtí ho doporučují jako jeden z nejlepších na trhu. Potíží zůstávala poměrně vysoká cena. Tenhle problém vyřešila novinka Garmin Descent G1. 

Garmin Descent G1 recenze

Garmin Descent G1: Plnohodnotný potápěčský počítač

Počítač Descent G1 umí ponory s jednou nebo více směsmi včetně trimixu, čistého kyslíku nebo čehokoli mezitím, dokonce i CCR. Režimy apnea a apnea hunt nebo obyčejný hloubkoměr jsou samozřejmostí. Režimy ponorů si můžete přizpůsobit z hlediska konzervatismu i zobrazení na displeji. Funkce jako tříosý kompas, logbook, plánování ponorů asi není potřeba zdůrazňovat. Limit hloubky je 100 metrů a všechno můžete pohodlně sledovat v aplikaci Garmin Dive. 

Jak je to s cenou:

13 490 Kč – Garmin Descent G1

15 990 Kč – Garmin Descent G1 Solar

27 990 Kč – Garmin Descent Mk2S

34 990 Kč – Garmin Descent Mk2

27 990 Kč – Garmin Descent Mk2S

39 990 Kč – Garmin Descent Mk2i

Sportovní parťák a trenér jménem Descent G1

Hodinky od Garminu patří mezi špičku, když hledáte parťáka na sport, rádi sledujete svoje zdraví, spánek a obecně se staráte o svou fyzickou schránku. Model pro potápěče Descent G1 má všechny tyhle užitečné funkce. Využijete ho, ať už běháte, jezdíte na kole, plavete, lyžujete nebo cokoli dalšího vás napadne. Informace o přílivu, odlivu, vlnách a větru ocení milovníci vodních sportů. Hodinky zvládají sledovat i spánek, dech, regeneraci nebo úroveň stresu. Všechno i přes aplikaci Garmin Connect. Rozdíl od modelu Mk2 je nulový. 

Garmin Descent G1 hodinky

Solární nabíjení prodlouží výdrž baterie modelu G1 Solar

Zajímavou novinkou je dobíjení pomocí solární energie u modelu Descent G1 ve verzi Solar. Nenahrazuje nabíjení úplně, ale výrazně prodlužuje výdrž baterie. Výrobce uvádí, že hodinky vydrží v potápěčském režimu až 25 hodin od posledního nabití ze zásuvky a až čtyři měsíce v režimu chytrých hodinek. Obrovský benefit v tom najdou sportovci trávící většinu dne na přímém světle. Přesto je ale pravděpodobné, že celou potápěčskou dovolenou se bez nabití hodinek neobejdete. 

Garmin Descent G1

MK2 vs G1: Obrovský rozdíl v designu a pár drobností 

Potápěčské funkce mají stejné, fitness funkce mají stejné a přesto stojí model Descent Mk2 v podstatě dvojnásobek toho, co novinka Descent G1. Proč? 

Ve funkcích jsou mezi nimi vlastně jen dva větší rozdíly. Novinka Descent G1 nemá možnost připojení k wi-fi síti, nemůžete v nich mít nahranou muziku. Výraznější rozdíl pro potápěče je možnost propojení se sondou, tuhle funkci novinka G1 nemá a pravděpodobně mít jen tak nebude. Jde o hlavní funkční důvod, proč vybrat model Mk2. 

Na první pohled je ale mezi špičkovými Mk-dvojkami a G-jedničkami obrovský rozdíl v designu a zpracování. Pravděpodobně tam se ztratily všechny peníze. Novinka G1 má jen monochromatický displej, který je sice plně funkční, ale parádu s ním neuděláte. Tělo hodinek je plastové, i když sklíčko je pořád safírové, nevypadají prostě tak dobře. Když dáte oba modely vedle sebe, je rozdíl v ceně jasný na první pohled. 

Garmin Descent G1

Verdikt: Descent G1 vs Descent Mk2

Novinka Descent G1 má všechny funkce, umí potápění všeho druhu a není mu co vytknout. Kdo chce funkční hodinky a nepotřebuje, aby byly hezké, bude nadšený. Super jsou i pro potápěče, kteří chtějí nadupaný počítač pod vodu, ale nechtějí ho mít na běžné každodenní nošení. Přece jen v základní variantě jsou Descent G1 levnější než počítač D5 od Suunta a přitom mají o tolik víc funkcí. 

Descent Mk2 a jejich nástupci ale budou mít dál svoje místo na výsluní. Pořád jsou asi nejlépe vypadajícím potápěčským počítačem na trhu. Dají se nosit jako drahé hodinky, na kterých je cena vidět. Budou dál tím, čím se budete chtít odměnit a co vám bude dělat radost. Jsou takovou tou věcí, kterou vůbec nepotřebujete, ale hrozně moc chcete mít. 

Sdílet článek

Napsat komentář