Luxusní hotel pod hladinou otevřeli v Austrálii

Luxusní hotel pod hladinou otevřeli v Austrálii

Přímo v srdci Velkého bariérového útesu se na konci listopadu otevřel velkolepý hotel pod hladinou. Plovoucí ponton vyšel na deset milionů a pár vyvolených tu může strávit nezapomenutelný den a noc jen ve společnosti ryb a dalších obyvatel útesu.

Dva dvoulůžkové apartmány se nachází na pontonu plovoucím nad útesem Hardy Reef v hloubce 4 metry pod hladinou. Okna z tři palce tlustého skla tu sahají od podlahy až ke stropu. Umožňují hostům nerušený pohled na mořské živočichy obývající Velký bariérový útes. 

Ikonický zážitek

Ministrině turistického ruchu Kate Jones popsala hotel nad útesem jako obrovský přínos pro místní turistický průmysl. „Tohle bude jeden z ikonických zážitků pro všechny cestovatele v Austrálii,” říká Jones. 

Aktuální podoba projektu začala vznikat v roce 2017, kdy byl ponton obnoven po řádění cyklonu Debbie. 

„Dnešek je významným momentem pro Austrálii. Máme obrovské štěstí, že máme přístup k tak dech beroucí a odlehlé části země a můžeme nabídnout místním i mezinárodním hostům šanci získat hlubší poznání našeho překrásného Velkého bariérového útesu,” řekl v den otevření hotelu Luke Walker z Journey Beyond, která se na projektu podílí. 

Výlet přes den, luxusní nocleh

Přijet sem můžete jen přes den na výlet a strávit překrásný den na pontonu uprostřed Velkého bariérového útesu. Několik málo vyvolených si může dopřát ubytování i přes noc v pokojích pod hladinou moře. Kapacita je omezená, v hotelu se nacházejí pouze dva apartmány. Pokud byste chtěli v Hardy Reef přenocovat, vyjde vás to na 799 dolarů na osobu.

Daleko od civilizace

Útes Hardy Reef s hotelem se nachází 40 námořních mil od Airlie Beach a díky tomu nabízí skutečně nerušený zážitek. Můžete tu šnorchlovat, potápět se nebo se proletět helikoptérou nad útesem. 

Zdroj a foto: cruisewhitsundays.com a ScubaDiver.com

Sdílet článek

Napsat komentář