Maska se vám může roztříštit na obličeji, stačí ji vypálit

Maska se vám může roztříštit na obličeji, stačí ji vypálit

Nepříjemný incident se odehrál na začátku ledna v potápěčské jámě v Čestlicích. Potápěči se rozsypala maska přímo na obličeji. Přitom předtím nebyla na první pohled nijak poškozená. Potápěči se naštěstí nic nestalo, ale někdo další by nemusel mít takové štěstí. Přitom podle všeho stačí si masku nevypalovat.

Sklo masky chrání před vysypáním fólie. „Folie ale při překročení určité teploty ztrácí svou pevnost a sklo při rozbití neudrží. Sklo se rozletí na tisíc kousků, čehož ostatně byli potápěči zřejmě svědky,“ popisuje zástupce firmy Mares Jiří Šlechta.

Střepy z robité masky byly dost ostré na pořezání rukou, jen zázrakem nijak neublížily potápěči. Rozhodně si lze představit, kolikanásobně většímu náporu čelí maska při skoku do vody z lodi a jaké by mohly být následky jejího rozbití v takové situaci. Přitom zřejmě stačí se vyhnout obecně rozšířenému odmlžování masky zapalovačem.

„Vždy, když to někomu říkám, a jsou to i obchodníci, nikdo nevěří. Sklo masky se při pocení nikdy nesmí vypalovat zapalovačem,“ dodává Šlechta.

Jak masku odmlžit správně se dočetete v článku Jak si vybrat potápěčskou masku.

SETKALI JSTE SE NĚKDY S TAKTO ROZBITOU MASKOU? PODĚLTE SE O SVOJE NÁZORY A ZKUŠENOSTI V KOMENTÁŘI POD ČLÁNKEM. 🙂

Sdílet článek

Napsat komentář