Novinky: Maska 4v1 a ploutve z PET lahví od Fourth Element

Novinky: Maska 4v1 a ploutve z PET lahví od Fourth Element

Značka Fourth Element se až do nedávna zaměřovala na neoprenové obleky, rukavice a doplňky pro potápěče, ale i suché obleky a skvělé podobleky. Maska Scout a ploutve Rec Fin jsou novinkou letošního roku. Soustředí se opět na propracovanou kvalitu a vychytané detaily.

Nejdůležitějším poznávacím znakem výrobků značky Fourth Element je jejich obrovský důraz na ekologii, udržitelnost, využívání recyklovaných materiálů a zanechání co nejmenší negativní stopy na životním prostředí. U nové masky Scout a ploutví Rec Fin tomu není jinak.

Maska Scout od Fourth Element.
Zdroj: FourthElement.com

Potápěčská maska Scout čtyřikrát jinak a ještě víc

Fourth Element vlastně představil v jediné masce Scout několik hodně odlišných produktů. Vždycky to bude jedno-zorníková bezrámečková maska s nízkým objemem, ale silikon může být černý nebo bílý, pásek si zákazník volí z pěti barevných variant. Asi nejzajímavější jsou však varianty zorníků.

1. Shield zorník se inspiroval u astronautů a jejich ochraně před slunečním zářením

Různě zabarvené zorníky potápěčských masek se dají sehnat i od jiných značek, ale Fourth Element přišel s myšlenkou využít prvek zabarvení nejen jako designový, ale i praktický. Varianta Shield je ideální do lokalit s prudkým sluníčkem, protože chrání oči před škodlivým UV zářením a výrazně omezuje nepříjemné odlesky, ze kterých bolí oči.

Maska Scout od Fourth Element.
Maska Scout od Fourth Element – Shield

2. Clarity nezkresluje a nabízí čistý výhled

Varianta zorníku Clarity se už podle názvu soustředí na čistý a nezkreslený výhled. Líbit se bude fotografům, protože by z ní měli mít nejpřesnější vidění. Instruktorům zase zajistí, že jim studenti uvidí do očí.

Maska Scout od Fourth Element.
Fourth Element – maska Scout: Clarity

Pásky masky Scout jsou vyrobené z recyklované gumy a nylonu. Přezky zase z plastů recyklovaných z automobilového průmyslu. Ekologický je i obal masky, který dává na frak plastovým krabičkách většiny ostatních výrobců. Nízkoprofilová skořepina přesně kopíruje tvar masky a je v zadní části otevřené. O to míň materiálu je potřeba a hlavně se tak bez problémů vejde do běžné botičky ploutve, kde s vámi může bezpečně cestovat.

Maska Scout od Fourth Element.

3. Contrast se hodí do lomů

Nazelenalá varianta zorníku Contrast by měla patřit právě do vod podobných těm v Česku. Díky filtraci střední vlnové délky zdůrazňuje světlé a naopak tmavé oblasti. Tím se zvýší kontrast a objekt by díky tomu měl být ostřejší. Kromě toho chrání zorník před škodlivým ultrafialovým zářením.

Maska Scout od Fourth Element.
Maska Scout od Fourth Element – Contrast

4. Enhance chrání oči před HEV zářením

Pětici doplňuje zorník chránící oči před známým UV zářením, ale i před HEV zářením. Filtrování tohoto vysokoenergetického záření může pomoci zachovat zdraví zraku. Kromě toho by měl zorník vylepšit vidění pod vodou.

Maska Scout od Fourth Element.
Fourth Element – maska Scout: Enhance

Potápěčské ploutve Rec Fin nevymýšlí nic nového

Fourth Element se nesnaží přijít u ploutví s něčím zásadně novým. Vlastně přiznává, že design ploutví je osvědčenou klasikou, která prostě funguje. Na výběr je ze dvou barevných variant, černé klasiky a bílo tyrkysového trademarku. Nezvyklou novinkou je možnost zkrátit, nebo naopak prodloužit pružinu ploutví.

Ploutve Rec Fin od Fourth Element.
Potápěčské ploutve Rec Fin. Zdroj: FourthElement.com

„Reduce your fin print, snižte svou stopu ploutví.“ To je hlavní důvod, proč přichází ekologicky zaměřená značka s vlastními ploutvemi. Plasty ploutví Rec Fin pocházejí ze spotřebitelského a průmyslového plastového odpadu, přičemž každý pár ploutví je ekvivalentem přibližně 120 plastových lahví zachráněných z odpadních toků.

Asi byste sami odhadli, že ploutve nejsou zabalené v žádném plastovém pytli. Dorazí vám prostě jen stažené širší gumičkou.

Tip na článek: Vybíráte svoji první masku?

Přečtěte si návod tady.

Sdílet článek

Napsat komentář