Outlaw: Lehoučké křídlo, které přes obavy překvapí

Outlaw: Lehoučké křídlo, které přes obavy překvapí

Křídlo Aqualung Outlaw si klade za cíl ohromit zkušené potápěče, kteří touží po minimalismu. Žádné zbytečné kapsy a vychytávky, co nejjednodušší konstrukce a pocit naprosté volnosti. Člověk by si v podstatě měl připadat jako nahý. Křídlo vyzkoušel a recenzi pro Potápěčský magazín napsal instruktor z Divers Direct Děčín Honza Charvát.

Křídlo Aqualung Outlaw si Honza vzal s očekáváním že bude lehoučké a že ho využije i při výuce. „Cena lehce přes deset tisíc korun podle mě přesně koresponduje s mým plánovaným využitím,“ říká zkušený instruktor.


Poskládáte si sami, návod netřeba

„Doma jsem rozdělal krabici a začal zacvakávat jednotlivé části tam, kam patří. Šlo to i bez návodu a zvládne to každý. Křídlo je docela dotažené i s pár detaily, u kterých jsem se nejprve obával problémů, ale o tom později,“ říká Honza.

Křídlo vážilo po složení 2,7 kg a bylo připravené k ostrému testu v bazénu. „Trošku jsem měl strach z vyvážení, ale to bylo nakonec bez problému. Oblékl jsem 5,5mm mokrý oblek, schválně vzal patnáctku láhev a do kapes vložil 3+3 kila na každou stranu. Vzhledem k tomu, že křídlo má měkký backplate, přidal jsem ještě na každou stranu 1,5+1,5kg,“ popisuje přípravu instruktor.

Cítíte lehkost a pohodlí i v ostrém provozu

„Sednu na zem, oblékání je velice příjemné, vše dotahuji a jdu se zvednout. Wow! Na zádech je velice příjemné, nikde nic netlačí, křídlo mi přijde lehké, vzdušné, přitom vše sedí tam, kde má, nic neplandá, nevlaje. Zdá se to jako dobrý výrobek. Ani to, že nemá mezinožní popruh není žádný problém. Jdu pár metrů k bazénu s lehkostí jako již dlouho ne,“ dělí se o první dojmy Honza.

Děčínský instruktor testoval křídlo za ostrého provozu, tedy přímo se zákazníky na zkušebním ponoru. „Očekával jsem problémy, ale žádné se nedostavily. Vyvážení naprosto v pohodě, ovládání bez sebemenšího problému i po slepu. Na všechny prvky na křídle dosáhnu bez nejmenšího zaváhání. Odhazovací kapsy, které jsou umístěny ne na boku, ale více vzadu také nepůsobí žádný problém,“ zní nadšený verdikt.

Odlehčené až moc? Vlastně vůbec ne

Nyní k oněm detailům. Vše je samozřejmě plastové pro co největší odlehčení, součástí je i plastová ale pevná karabina na pravém prsním popruhu. „Prsní i opaskové popruhy jsou místo D kroužků doslova posety textilními očky, ze kterých jsem měl při připínání vybavení trochu strach. Ukázalo se, že jsem se obával zbytečně. Třeba manometr jde odepnout a zase připnout i se standardní karabinkou snadno jediným pohybem ruky,“ pochvaluje si Honza.

„Za sebe jsem opravdu nadšený a rozhodně v nejbližší době ještě  jeden tento kousek domů pořídím. Dá se s ním fungovat v běžných podmínkách a na cestování letadlem je to ideální volba. Samozřejmě pokud nechceme dělat dlouhé, technické ponory,“ zní závěr.  

Pro všechny, kteří si rádi sestavují

Křídlo Aqualung Outlaw se chlubí modulárním systémem, kdy v základu umožňuje nastavení na tři různé velikosti. Celkem se dá poskládat až sedmadvacet kombinací, měnit se dají jednotlivé popruhy, každá odepínací i pevná kapsa, k dostání jsou dvě velikosti duší. „Konce duše se stahují gumovou páskou, díky které kolem vás nic nevlaje, ani když je křídlo prázdné. Je kompaktní a je to moc příjemné,“ popisuje Honza Charvát.

Křídlo Aqualung Outlaw má odnímatelné ramenní i opaskové vycpávky a jeho hmotnost se tak dá snížit na pouhých 1,8 kg. Proto ho výrobce prodává jako nejlehčí cestovní křídlo na trhu.

Výrobce tvrdí, že Aqualung Outlaw je nekonvenční výrobek, který navrhli přímo šéfové firmy, sami špičkoví potápěče. Jejich hlavním cílem bylo vytvořit minimalistický kousek zaměřený na zkušené potápěče a všechny, kteří hledají něco jiného.

Sdílet článek

Napsat komentář