Recenze: Potápěčský kufr Mares Cruise Roller

Recenze: Potápěčský kufr Mares Cruise Roller

Cestovní kufr Cruise Roller si dal za cíl být mezi potápěčskými zavazadly nejlehčí a neskladnější, oboje se mu povedlo. Váha kolem 3 kilogramů je skvělý výkon, zvlášť když letecké společnosti osekávají kila, kde se dá. Ušetřené gramy jsou vidět hlavně na materiálu a trochu omezují komfort cestování. Není to ale nic, co by nenáročný potápěč nezvládl výměnou za váhový klid v duši. 

Mares prodává svůj Cruise Roller jako super lehký a prostorný kufr, který se dá navíc za pár sekund sbalit do malého balíčku a nezabírá tedy mezi dovolenými moc místa ve skříni. 

Recenze: Mares Cruise Roller

Jedna velká kapsa a ploutve bokem 

Na uspořádání kufru není nic neobvyklého, má jednu velkou hlavní kapsu se světlou podšívkou, což je praktické, když třeba hledáte tmavou rukavici nebo jinou drobnost. 

Po stranách jsou dvě dlouhé kapsy na ploutve opatřené ventily, kterými může odcházet přebytečná voda.

Na přední straně má kufr dvě menší kapsy na zip třeba na věci, které nemají být úplně mokré. 

Na bocích jsou celkem čtyři stahovací popruhy, kterými můžete kufr zmenšit nebo stáhnout a ulevit zipům. 

Z kufru batohem a zase zpět

Velkou výhodou kufru Cruise Roller jsou polstrované popruhy schované pod zipem na zadní straně. Z kufru díky nim celkem rychle a snadno uděláte batoh. Praktické je to na delší vzdálenosti nebo třeba do schodů, kde se obyčejný kufr s potápěčským vybavením jinak docela pronese.

Kolečka, držadla a diskutabilní madlo

Mares dává u Cruise Rolleru důraz na kvalitní kolečka, která opravdu působí bytelně.

Kufr je opatřený i látkovým polstrovaným madlem, které se hodí na drobné posouvání kufru ve frontě na letišti, ale táhnout za něj kufr delší dobu chce notnou dávku trpělivosti. Teleskopické madlo by přidalo nežádoucí deka navíc, takže tohle je jedno z mála míst, kde je ušetření váhy znát na komfortu. Případně nastupují na scénu popruhy na ramena. 

Uvnitř batohu je natištěný seznam potápěčského vybavení, na které byste neměli při balení zapomenout. 

S chytrým balením kufr i postojí

Cruise Roller je vyztužený na spodní a horní části, prostor mezitím tvoří jen látka. Právě díky tomu ho můžete sbalit do malé balíčku a schovat třeba na dno skříně. Na tuhle skutečnost je ale potřeba myslet při balení věcí. 

Ploutve na stranách stabilitu kufru zlepší, ale i tak má při nepromyšleně poskládané výstroji tendenci přepadávat na jednu nebo druhou stranu.

Velký objem, tenká látka a neforemný vzhled

Potápěčský kufr Cruise Roller při své váze kolem 3 kilogramů objem neuvěřitelných 128 litrů. Podle výrobce se do něj bez problémů vejde výstroj dvou potápěčů na dovolenou v teplých krajích, nebo jeden hodně vybavený milovník studené vody. 

Aby si kufr zachoval lákavou váhu a zároveň velký objem, musel být vyroben z relativně tenké látky. Žádné polstrování ani vyztužení tedy nečekejte. Materiál je dost odolný, takže by měl zvládnout i náročné podmínky letecké přepravy.  Kufr ale díky tomu může působit trochu neforemně a na stylového cestovatele si s ním úplně nezahrajete.  

Lehký kufr pro potápěče tělem i duší

Potápěčský kufr Cruise Roller splňuje hlavní požadavky všech létajících potápěčů. Je neskutečně lehký, vejdou se do něj i vetší ploutve a všechno vaše vybavení a při skladování vám nezabere skoro žádné místo. Snadno z něj uděláte i batoh na záda, není to na žádné dlouhé pochody, ale na přesuny při cestování za potápěním ideální. 

Když mu nebudete vyčítat, že po dlouhé cestě letadlem vypadá pomačkaně jako vy a odpustíte mu, že vám občas ve frontě upadne nebo najede na patu, tak jste našli ideální kufr pro potápěče. 

Reklama

Sdílet článek

Napsat komentář