Tipy, jak vypadat dobře na fotce pod vodou

Tipy, jak vypadat dobře na fotce pod vodou

V článcích o focení pod vodou najdete spoustu tipů a triků, jak udělat skvělou fotku. Málokde se ale píše, co má člověk dělat, když se ocitne na druhé straně objektivu. Co dělat, když na vás někdo namíří fotoaparát? Ukázat signál „ok” je osvědčená klasika, ale tady je pár originálnějších nápadů. 

Nedělejte vůbec nic

Asi nejjednodušší je nedělat nic. Dívejte se na život kolem vás a dělejte jakoby nic. Fotograf vás možná chce zachytit s želvou, hejnem ryb nebo jiným objektem, prostě srovnání velikosti daného objektu s vámi. 

Možná ale fotografovi naopak v záběru překážíte. Pokud si nejste jistí jeho záměrem, pohybujte se pomalu a nespouštějte z něj oči. Pravděpodobně vám sám naznačí, co máte dělat. 

Zaujměte pózu

Když je jasné, že objektem fotografie jste vy, můžete prostě a jednoduše ukázat „ok”. Buď jen tak ležérně a ledabyle, nebo důrazně a přímo do kamery. Nebo můžete naznačit jakýkoli jiný signál. 

Romantická gesta neuškodí

Milujete potápění? Ukažte to všem! Na fotce můžete spojit prsty v srdíčko. Ale pozor, že tohle gesto může vypadat z jiného úhlu trochu podivně. 

Na fotce pod vodou můžete jednoduše i flirtovat. Stačí si vyndat regulátor a poslat pomyslný polibek. Jen ať z vás nejde moc bublin, ty by mohly atmosféru fotky trochu pokazit. 

Předvádějte se z plna hrdla

Věříte si? Ukažte fotografovi vypouštění kroužků z bublin nebo nějakou tu legrácku. Jen to nepřežeňte, ať nemáte na fotce spíš smrtelně vyděšený výraz. 

Převezete fotografa?

Signalizujte, že přímo za fotografem je obrovský žralok nebo jiné vzácné zvíře. Uvěří vám? 

Jak vypadat na fotce dobře

Nízkoobjemová maska s průhledným silikonem bude na fotkách vypadat vždycky nejlépe. Taky platí, že čím méně barevných objektů bude viset kolem vás, o to hezčí bude fotka. Neonové bójky, chrastítka a další drobnosti poutají pozornost, která by měla patřit jinému objektu na fotce. 

  • Ploutve mějte u sebe, široký úhel vypadá zvláštně. 

  • Připněte si veškeré vlající vybavení, nenechte je dotýkat se dna nebo korálu. 

  • Nevypouštějte bubliny na fotce, načasujte si výdech, aby nenarušil fotku. 

  • Odmlžujte si masku. 

Potkali jste profesionálního fotografa? Poznáte je podle velkých fotoparátů, čím větší vybavení, tím vážněji to daný člověk s fotografováním myslí. Nedívejte se jim přímo do objektivu, nemají to rádi. Obecně lépe vypadají fotky, na kterých se díváte na korál, tvora nebo část vraku, než do objektivu. 

Sdílet článek

Napsat komentář