TUSA představuje nové barvy a tvary na rok 2019

TUSA představuje nové barvy a tvary na rok 2019

Na podzimním veletrhu DEMA show jsme se zastavili na stánku TUSA a poptali se na jejich novinky pro rok 2019. Kromě nových barviček se můžeme těšit i na nové tvary, nový typ ploutví a praktický batůžek.

Maska Paragon: Ta nejlepší minimálně od TUSA

Jako každý výrobce má i TUSA celé řady produktů a začíná v nižších cenových kategoriích. Končí ale v závratných výšinách, a to hlavně v úrovni zpracování, použití materiálů a designu. Samozřejmě spolu s tím stoupá i cena. „Všichni říkají, že máme nejlepší masku na trhu. Vlastně mi to nad pivem přiznali i kolegové z konkurence,” směje se mezinárodní obchodní zástupce TUSA Sander. 

Řeč je o masce Paragon, která se chlubí hned několika vychytávkami. Pro potápěče je asi nejdůležitější její tvar, který má dokonale těsnit každému obličeji. „Díky širokému a skvěle vymyšlenému tvaru silikonu vám do masky Paragon nenateče voda, ani když se budete smát rybám,” tvrdí Sander. Skla masky Paragon mají UV 420 filtr a antireflexní úpravu, takže chrání vaše oči před škodlivými slunečními paprsky. „Když si zapomenete sluneční brýle, můžete tuhle masku nosit i na souši,” směje se sympatický chlapík. Díky třívrstvému materiálu kolem rámečku má být maska Paragon neskutečně odolná a lehká. Vyrábí se v několika různých barvách, aby vám ladila třeba k ploutvím a šnorchlu. 

Svým maskám Sander fandí

Sander věnoval velkou část našeho rozhovoru právě maskám a už z toho lze soudit, že TUSA si právě v této sekci hodně věří. Za zmínku stojí určitě maska Freedom Technology, která má tvar přizpůsobený výraznějším obličejovým rysům. „Tahle bývala moje nejoblíbenější, před maskou Paragon,” říká Sander. Maska s neuniverzálnějším tvarem je podle něj Freedom Ceos, je to nejprodávanější maska od TUSA, vyrábí se v nejširší škále barev a poměr cena výkon je asi ideální. 

Z jednozorníkových masek upozornil Sander na Freedom HD, která má velký zorník a pasuje na větší obličeje. Nebo každému, kdo chce mít široký rozhled. Naopak maska Tina je určená na drobnější tváře. 

Na závěr povídání nezapomíná Sander zdůraznit, že naprostou většinu masek vyrábí TUSA s průhledným i tmavým silikonem, stačí si vybrat podle vlastní preference. 

Ploutve Switch: Pro cestovatele

Ploutve Switch jsou ve své kategorii jednoznačně jedničkou od TUSA. Výrobce si nechal patentovat jejich specifický tvar s mírným úhlem listu. Jsou vyrobené z kvalitních materiálů, které něco vydrží a moderní potápěče potěší i oku lahodící design. Jejich obrovskou konkurenčí výhodou je zdánlivá maličkost, list se totiž dá oddělit od botičky a tím se nich stávají skvělé ploutve pro cestování. 

Letošní novinkou je pak varianta Switch Pro, tyhle ploutve nemají měkký silikonový střed, naopak jsou tvrdší a jsou tak určené lidem s větší silou v nohách nebo požadavkem na větší účinnost kopu. 

Klasikou od TUSA pak jsou ploutve Sola, které opět překvapily příjemným designem a barvami. Jinak jim není co vytknout a patří mezi nejoblíbenější ve střední kategorii. 

Tašky a kufry od TUSA mají co do sebe

Kromě ploutví, masek a samozřejmě šnorchlů je TUSA v poslední době vidět i díky zavazadlům, kufrům, taškám a batohům. Zřejmě se velmi osvědčili, protože TUSA nic pro letošek nemění, zachovává design i tvary a velikosti. Přidává jen lehký batůžek s oddělitelným vnitřkem, který umožňuje si dávat zvlášť suché a mokré věci. 

Kromě toho má TUSA v nabídce i automatiky, BCD a další potápěčské vybavení, ale o tom třeba zase příště. 

Masku Paragon a ploutve Switch dostal Potápěčský magazín k dispozici na testování, brzy se tedy můžete těšit na podrobnější článek k těmto top produktům od TUSA. 

Text: Potapecsky magazin, Foto: TUSA.com

Sdílet článek

Napsat komentář