Zakladatel OTS Michael Robert Pelissier prohrál boj s rakovinou

Zakladatel OTS Michael Robert Pelissier prohrál boj s rakovinou

Potápěčský průmysl truchlí nad ztrátou Michaela Roberta Pelissiera, spoluzakladatele a generálního ředitele společnosti Ocean Technology Systems (OTS), který 24. dubna prohrál svůj boj s cholangiokarcinomem, vzácnou a agresivní rakovinou žlučových cest.

Michael Pelissier byl průkopníkem v potápěčském průmyslu a před devětatřiceti lety vybudoval se svým partnerem Jerrym Peckem z garáže dnes již celosvětově působící firmu. Mikeova láska k podvodnímu videu podnítila vznik nových technologií, které vylepšily natáčení pod vodou jako nikdy předtím.

Mike vedl společnost OTS k propojení podvodního zvuku s videem v reálném čase. V roce 1992 jim tento pokrok v oblasti filmu a televize vynesl národní cenu Emmy za dokumentární film z Kokosového ostrova s názvem Expedice Země, který natočili společně s ESPN. Díky jeho práci zůstává OTS dodnes základem pro velké filmové a televizní produkce.

Kromě toho byl Michael zodpovědný hlavně za představování a zavádění různých druhů podvodní komunikace a celoobličejových masek OTS do armád a týmů státních bezpečnostních složek po celém světě. Získal také mnoho zakázek US Navy na výrobky OTS.

V mládí vstoupil Michael do amerického námořnictva a odsloužil dva turnusy ve Vietnamu. Později se stal potápěčem US Navy. V posledních letech byl Michael převážně v důchodu, ale působil jako poradní člen týmu pro vývoj produktů OTS a také jako kapitán lodi.

Průkopník v potápění: Zakladatel OTS Michael Robert Pelissier.
Foto: Scubadivermag.com

Zdroj s foto: scubadivermag.com

Sdílet článek

Napsat komentář