Svět medúz v Praze vám obzory nerozšíří

Svět medúz v Praze vám obzory nerozšíří

Vesmír v akváriu v pražském Světě medúz láká na jedinečnost celého projektu a spoustu akvárií a medúz. Stránky výstavy a propagace jsou ale bohužel o dost velkolepější než výstava samotná.

Svět medúz má na velkém prostoru 38 akvárií a na 10 000 medúz, to se může zdát jako úctyhodný počet, jenže stovky až tisíce stejných medúz v jednom akváriu vás rychle omrzí.

Prostor výstavy je moderní, podsvícená akvária zasazená do zdí v příjemném přítmí navodí překrásnou a opravdu až kosmickou atmosféru. Jak ale výstavu procházíte, stávají se trochu jednotvárné. Medúzy jsou si hodně podobné a těch „zajímavých“ je tu jen několik.

Člověk nesmí mít přehnané představy, na výstavě vás nečekají ani velkolepé barvy a tvary, ani ohromující medúzy kosmických rozměrů. Velkolepá projekce kolem asi největšího akvária sice zaujme, ale člověk přece jen čeká víc.

Velká škoda je, že se ve Světě medúz o těch prazvláštních tvorech mnoho nedozvíte. Popisky u jednotlivých akvárií sice najdete, ale ke kterému akváriu se vztahují je místy vcelku nesrozumitelné. Na zdech pak zahlédnete informaci, že jsou těla medúz tvořená spoustou vody, ale tím informace tak nějak končí. V jedné části výstavy jsou vedle sebe akvária s jednotlivými vývojovými stádii medúz, ale kromě jejich pojmenování se člověk víc nedozví.

Na výstavě při nejlepší vůli strávíte zhruba dvacet minut, stihnete si všechno prohlédnout, pročíst popisky a ještě udělat pár pěkných fotek či videí. A jste venku. Kdyby vstupné pro dospělého nestálo 260 Kč, možná by nebylo zklamání tak velké.

Text a foto: Potapecsky-magazin.cz

Sdílet článek

Napsat komentář