10 důvodů, proč začít s potápěním právě teď

10 důvodů, proč začít s potápěním právě teď

Měli jste v plánu výlet za sluníčkem k moři a teď to vypadá všelijak? Nově vzniklé volno můžete využít třeba na potápěčský kurz.

1) Užijete si letošní léto naplno

Dovolené v zahraničí jsou letos jedna velká neznámá, ale vám se nechce strávit léto ve městě nebo jen tak u rybníka? S potápěním budete super program na celé léto.

2) Potkáte nové přátele

Mezi potápěči potkáte spoustu nových lidí, se kterými budete mít rovnou společné téma a koníčka. U vody se nová přátelství navazují snadno a vydrží mnohdy na celý život.

3) Máte čas se kurzu věnovat

I když se život pomalu vrací do normálu, pořád má spousta lidí víc volného času. Patříte mezi ně? Pak je ideální čas se pustit do potápěčského kurzu. Budete mít dost času si pročíst teorii a užít si bazénové lekce i ponory v otevřené vodě.

4) Objevíte překrásná místa v přírodě

Potápění vás zavede na spoustu krásných lokalit a budete mít dobrý důvod strávit celý víkend v přírodě. Věřte, že si potápěčský způsob trávení víkendů zamilujete.

5) Získáte spoustu zkušeností

Po dokončení potápěčského kurzu sbíráte postupně zkušenosti a pracujete na svých potápěčských dovednostech. Když strávíte léto potápěním u nás, budou z vás příští rok u moře už ostřílení potápěči a užijete si ponory na korálových útesech o to víc.

6) Rozšíříte si obzory

Při potápění se dozvíte spoustu zajímavých informací o fungování lidského těla, o vodním prostředí a spoustě dalších věcí, které vás možná překvapí. Člověk by se měl neustále rozvíjet a potápění je k tomu přímo báječná cesta. 

7) Je to zábava pro celou rodinu

Potápění se může snadno stát koníčkem pro celou rodinu. Můžete spolu trávit volný čas, v potápění si najdou všichni to svoje. 

8) Můžete objevovat svoje silné stránky

Jako potápěči se můžete soustředit na to, co vás nejvíc baví. Může to být podvodní fotografie, technika a výstroj, živočichové a biologie. Směrů je nespočet, stačí si jen vybrat. 

9) Potápění nemusí stát svět

Abyste mohli začít s potápěním, potřebujete jen nadšení a potápěčský kurz. Veškeré vybavení je možné si půjčit a když vás to bude bavit, můžete se rozhodnout pro nákup vlastního. 

10) Na příští dovolenou budete připravení

Jako potápěči si budete příští dovolenou v zahraničí vybírat podle nejlepších lokalit. A s hotovým kurzem už vám nebude nic bránit objevovat přesně ta místa, která vás budou nejvíc zajímat. 

Reklama

Potápěčský kurz Open Water Diver můžete v potápěčské škole Divers Direct začít kdykoli se vám to hodí – termíny lekcí vypisujeme individuálně!

Sdílet článek

Napsat komentář