Galerie: 15 nejkrásnější lokalit na Kapverdách

Galerie: 15 nejkrásnější lokalit na Kapverdách

Kapverdy jsou souostroví vulkanického původu vzdálené asi 570 kilometrů od pobřeží západní Afriky v Atlantiku. Místo, kde se potkávají tropické vody, je skvělé pro začátečníky i ostřílené matadory. Potápění je tu sice teprve v plenkách, ale překrásný podvodní život je zárukou, že se Kapverdy brzy dostanou mezi nejoblíbenější potápěčské destinace světa. Sám legendární Jacques Cousteau nazval Kapverdy Edenem afrického pobřeží. 

Potápění na Kapverdách znamená objevování unikátního a různorodého tropického života. Narazíte tu na hejna ryb, ale i manty v otevřeném moři nebo plující elegantně kolem bohatých korálů. Běžné jsou tu stěny vulkanického původu nebo homole plazící se líně kolem místních vraků.

V zimě se tu příležitostně objevují vorvani obrovští, na své pravidelné migrační cestě. Ale třeba manty, murény, želvy a žraloci, plejtváci a letuchy se tu zdržují po celý rok. V létě je na Kapverdách sezóna želv, které můžete spatřit nejen ve vodě, ale i na plážích, kde kladou vajíčka.

V obasti neexistuje období dešťů, potápět se tu tedy dá celý rok. Teploty vody se tu pohybují mezi 19 a 27 °C, využijete tu jak 3 mm, tak 5 mm oblek, záleží na sezóně a lokalitě.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3″ exclusions=“36″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_imagebrowser“ ajax_pagination=“0″ template=“/var/www/vhosts/potapecsky-magazin.cz/httpdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/imagebrowser-caption.php“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Zdroj foto a text: padi.com, afktrave..com

Reklama

Sdílet článek

Comment (1)

Napsat komentář