V Plzni otevřeli nové potápěčské centrum

V Plzni otevřeli nové potápěčské centrum

Potápěčský obchod, škola, půjčovna, klub a vlastně tedy kompletní služby na jednom místě mají nově přímo pod nosem potápěči z Plzně a okolí. Centrum potápění a vodních sportů Divers Plzeň otevřelo svou kamennou pobočku slavnostně na konci září a teď už je v plném provozu. 

„Můžete přijít na jedno místo, sehnat potápěčskou výstroj, udělat si kurz nebo ho třeba koupit někomu jako dárek,” popisuje majitel nového centra Kamil Mühlbauer. „V nabídce máme ale i spoustu plaveckých pomůcek a vybavení na různé vodní sporty,” doplňuje. V obchodě je navíc díky úzké spolupráci s pražskou pobočkou sehnat na objednávku téměř cokoli. 

Centrum potápění se vším všudy

Služby pro potápěče se v plzeňském Divers Direct ale zdaleka neomezují jen na prodej zboží. „Umíme zajistit plnění lahví do druhého dne a v budoucnu plánujeme i kompresor přímo u nás a tedy foukání na počkání,” vyjmenovává Kamil. Pro zájemce má i půjčovnu potápěčského vybavení. Kromě toho pořádá pravidelné výlety za potápěním nejen po Česku a blízkém okolí, ale i do vzdálenějšího zahraničí. Přidat se může kdokoli. 

Potápěčská škola v centru Plzně

Sám Kamil je instruktorem potápění. „Zakládám si na osobním přístupu, učím kurzy v menších skupinkách nebo klidně individuálně,” popisuje. V blízké budoucnosti bude potápěčské kurzy v Plzni vyučovat v nejmodernějším vzdělávácím systému SSI. „Studenti tak budou moct studovat samostatně v interaktivních online materiálech plných zajímavých videí, průběžných rekapitulací a názorných obrázků,” těší se Kamil. 

Kromě kurzů pro začátečníky si v Divers Plzeň můžete také rozšířit svou potápěčskou kvalifikaci v některém z kurzů pro pokročilejší. „Jsem schopný i pomoct a poradit technickým potápěčům, sám k nim patřím,” dodává sympatický nadšenec Kamil. 

Pro děti budou určitě zajímavé kroužky mermaidingu, tedy plavání s monoploutví v kostýmu mořské panny. Jde o velký trend, který přichází do Česka ze zahraničí a má obrovský ohlas. „Děti jsou z něj nadšené a často v něm nachází velkého koníčka, budují si vztah ke sportu a k vodě a hravou formou se vlastně učí základům nádechového potápění,” vysvětluje zástupce centrály Divers Direct v Praze Adam Švancar. 

Centrum potápění a vodních sportů najdete kousek od centra v ulici Malická, zaparkovat se tu dá bez potíží a v krámku se na vás bude usmívat přímo potápěčský instruktor Kamil, nebo jeho usměvavá manželka. Více informací a e-shop najdete na www.divers-plzen.cz.

Sdílet článek

Napsat komentář