První dojmy: Podvodní pouzdro DIVEVOLK na chytré telefony

První dojmy: Podvodní pouzdro DIVEVOLK na chytré telefony

Pouzder na telefony pod vodu je na výběr hned několik a neustále se objevují další. Nám se teď naskytla možnost vyzkoušet pod vodou pouzdro DIVEVOLK SeaTouch 4 Max, ve kterém se dá ovládat dotykový displej i všechny aplikace vašeho telefonu. 

Moderní telefony mají super nadupané fotoaparáty a kamery se skvělou stabilizací. Přitom jsou malé, lehké a jednoduché na ovládání. Vynoříte se a všechny záběry máte rovnou v telefonu, můžete upravovat, stříhat a sdílet. 

DIVEVOLK nedává prostor pro netěsnosti

DIVEVOLK SeaTouch má oproti jiným pouzdrům hned několik výhod. Například nemá žádná tlačítka, točítka ani šroubována. Míst s potenciálními netěsnostmi je tedy opravdu minimum. Telefon se dovnitř zasouvá z boku v plastovém adaptéru, malá dvířka s poměrně masivním těsněním zašroubujete na dva šroubky a to je celé utěsňování. Žádná pumpička, žádné senzory vlhkosti a podtlaku, žádná baterie v pouzdře. Jednoduché a blbu vzdorné. Zpočátku jsem měla k těsnění mírnou nedůvěru, je to všechno podezřele jednoduché. Výrobce ale uvádí hloubku až 60 metrů a zatím o žádném vytopeném telefonu nevím. Ten můj to přežil, ale byli jsme jenom v hloubkách do 10 metrů. 

Foceno na iPhone 14 v pouzdře DIVEVOLK SeaTouch 4 Max

Dotykový displej s pouzdrem DIVEVOLK funguje i pod vodou

Druhou velkou výhodou pouzdra DIVEVOLK SeaTouch kreativní řešení ovládání. Místo pevného skla je displej zakrytý pružnou membránou vyplněnou tekutinou. Díky tomu můžete normálně ovládat telefon přes dotykový displej. Nefunguje jenom odemykání rozpoznáním obličeje, musíte vždycky naťukat kód. Tady ale vzniká pár problémů. Na telefonu nesmíte mít žádnou ochrannou fólii nebo sklo. Já mám ochranné sklo, ovládání fungovalo i s ním, ale výrazně hůř. Občas displej nereagoval, občas reagoval přehnaně a točit videa místo fotek. U iPhonu je potřeba vypnout natáčení krátkých videí při podržení tlačítka na focení. Druhý problém je výrazně komplikovanější ovládání v rukavicích. V běžných neoprenových rukavicích to ještě jde, pokud mají nějaký nástřik nebo hrubší povrch, displej nereaguje. V gumových suchých rukavicích je to bez šance. U nás k tomu prodejce dodává neoprenové návleky na prsty, ale je to takové kostrbaté řešení. Bez rukavic pouzdro funguje bezvadně. 

Plný přístup k aplikacím i dlouhá výdrž baterie

Při natáčení a focení s pouzdrem DIVEVOLK SeaTouch používáte přímo fotoaparát svého telefonu se všemi jeho funkcemi a vychytávkami. Ale nikam dál. U konkurence se v rámci jejich aplikací dají používat pokročilejší funkce včetně vyvážení bílé, úpravy clony a expozice. Jde ale o digitální funkce, které bez problémů vyřešíte při následné úpravě fotek. 

Když zrovna nefotíte a netočíte, můžete nechat displej zhasnout a šetříte tak baterii telefonu. Bez problémů pak vydrží na tři až čtyři ponory bez nabíjení. 

Protože můžete telefon používat se všemi jeho funkcemi a aplikacemi, můžete ho používat i na dlouhých nudných dekompresních zastávkách k zabíjení nudy. Trochu užitečnější je i možnost telefon použít v případě nouzové situace k zavolání pomoci. 

Základní cena je hodně fajn a DIVEVOLK nabízí spoustu příslušenství

K pouzdru se dá doplnit i spousta příslušenství včetně širokoúhlé předsádky, světel, filtrů a dalších užitečných drobností. My jsme měli pouzdro jenom na dva ponory v řece Traun v relativně malé hloubce. Na první dobrou to ale vypadá na fajn pouzdro. A hlavně cena je víc než příznivá, samotné pouzdro bez příslušenství vychází na 5500 Kč. 

Mrknout na něj můžete na e-shopu octopus-rk.cz, kterým tímto děkujeme za půjčení pouzdra. 

Sdílet článek

Napsat komentář