Láká vás podvodní fotografie? Tady jsou sety, se kterými můžete začít hned

Láká vás podvodní fotografie? Tady jsou sety, se kterými můžete začít hned

Zajímá vás podvodní fotografie, ale nevíte, kde přesně začít? Následující vybavení je dostupné i cenově a ideální do začátku. 

Olympus Tough TG-6 s pouzdrem Olympus PT-059 

Fotoaparát TG-6 kombinuje jednoduchost kompaktního foťáku s kvalitním provedením a širokými možnostmi. Pět přednastavených režimů nabízí úplným začátečníkům možnost zapnout a začít. Sám přístroj je vodotěsný do 15 metrů hloubky bez pouzdra a je dostatečně odolný proti pádu, prachu i mrazu. 

Pokročilé funkce jako nastavení clony, závěrky, manuální vyvážení bílé a ukládání do formátu RAW pak umožňují svému majiteli růst na vyšší fotografickou úroveň. Minimální ostřící vzdálenost je jeden centimetr spolu s režimem makro/super-makro umožňuje pořídit krásné fotky drobností a detailů. 

Podvodní pouzdro Olympus PT-059 se prodává samostatně a s ním se můžete ponořit až do 45 metrů. Nevejde se do něj jen 52mm širokoúhlý objektiv, ale zato je připravený na až dva blesky připojené optickými vlákny. 

Kromě fotografií pořídíte také videa ve 4K rozlišení při 30fps. 

Canon Rebel SL3 Ikelite 200DL / C Underwater Housing 

Pro potápěče se zájmem o pokročilejší vybavení je Rebel SL3 cenově rozumným vstupem do světa zrcadlovek. Sada od Ikelite nabízí všechno, co potřebujete do začátku – tělo fotoaparátu, podvodní pouzdro a 18-55mm objektiv. 

Stroj s rozlišením 24,1 megapixel je navržený ergonomicky a uživatelsky přívětivě a umožňuje plnou manuální kontrolu nad svými funkcemi. Umí fotit do formátu RAW a natáčet 4K videa. Je lehký a dobře se ovládá pod vodou i převáží na potápěčská dobrodružství. Sám fotoaparát není voděodolný. Díky zabudované možnosti připojení k WiFi síti můžete ale stahovat fotky mezi ponory bez nutnosti vyndat fotoaparát z pouzdra. 

Podvodní pouzdro je odolné vůči korozi, zadní část je průhledná a ovládací prvky jsou vyznačené laserem pro lepší přehlednost. Tlačítka jsou co nejjednodušší, aby se dala servisovat i v terénu. 

K pouzdru si můžete dokoupit vakuový port, který brání zaplavení kamery. Není ale součástí základního balíčku. 

O fotografování pod vodou pro vás připravujeme celou sérii článků. 🙂

Zdroj a foto: Scubadiving.com

Sdílet článek

Napsat komentář