SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na vánoční potápěčskou akci

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na vánoční potápěčskou akci

Sponzorováno Divers Direct

Povídání potápěčského lékaře a projekci filmu Odysea na motivy života Jacqua Cousteaua chystá na 1. prosince potápěčský obchod a škola Divers Direct v kině Městské knihovny v Praze. Čtenáři Potápěčského magazínu mají teď jedinečnou příležitost vyhrát vstupenky na tohle předvánoční potápěčské setkání. Stačí napsat do komentáře pod tímto článkem, na jaké adrese v Praze sídlí obchod Divers Direct. 

Abyste mohli článek komentovat, je potřeba se registrovat a přihlásit, zabere to ale jen pár vteřin. Pak budete moct komentovat už všechny články, sdílet svoje fotky a bavit se o aktuálních tématech s ostatními. 

Co medicína ví a kolik toho ještě neví

Povídání MUDr. Miloše Sázela, CSc. na téma zdraví v potápění bude nepochybně zajímavou součástí programu vánočního setkání potápěčů v Městské knihovně. Kde má medicína ještě mezery, co se už o potápění ze zdravotního hlediska ví bezpečně. Jak školí zdravotníky, kteří zabezpečují potápěče. Tohle a vaše vlastní otázky zazní na úvodní besedě.

Miloš Sázel je sám potápěč, lékař (dříve vedoucí) oddělení bezpečnosti letů Ústavu leteckého zdravotnictví, je Českou lékařskou komorou licencován pro výkon funkce vedoucího lékaře a primáře v oboru hyperbarická, letecká a potápěčská medicína. Vykonává specializované práce v letecké fyziologii, potápěčské medicíně a organizuje léčbu hyperbarickou oxygenoterapií nemocných. Jeho odborné publikace jsou zaměřené na prostorovou orientaci letce, vestibulární fyziologii, výcvik v podtlaku a léčbu přetlakovým kyslíkem. Je členem výzkumné skupiny NATO pro hyperbarickou oxygenoterapii.

Projekce filmu: Odysea

Rok 1948. Kapitán Jacques-Yves Cousteau si díky vynálezu akvalungu může pořídit vysněnou vilu u Středozemního moře. Své syny Philippa a Jeana-Michela zasvěcuje do tajů potápění a zázračného světa ticha. Zdánlivé idylické rodinné soužití naruší Jacquova touha po dobrodružství a dobývání nesmírného prostoru pod vodní hladinou. Pro ni je ochoten obětovat vše. I vztah s citlivým Philippem. Roky poté spojuje oba muže láska k oceánům. Otec je však touží dobývat, syn chránit.

Výherce dvou VIP vstupenek budeme losovat už 8. listopadu v 19 hodin. Jejich součástí jsou kromě vstupenek na program v Městské knihovně taky oficiální pozvánky na afterparty po skončení oficiální části programu. Losovat budeme náhodně ze všech správných odpovědí.

Sdílet článek

Comments (5)

Napsat komentář