Seriál: Extrémní potápěčská práce a mrtvá štěňata

Seriál: Extrémní potápěčská práce a mrtvá štěňata

Když chtějí zlí hoši zakrýt zločin, často se snaží schovat důkazy pod vodu. Své o tom ví i kriminalistický vyšetřovatel Michael Berry, který pracuje výhradně pod vodou. 

„Každý most je pro mě potenciální skládka, na kterou může pachatel jednoduše odhodit zbraň. Pak si myslí, že se jí zbavil navždycky,” říká zakladatel a prezident Underwater Criminal Investigators. „Moje práce je nejen tyhle předměty najít, ale taky je vylovit tak, abych zachoval otisky prstů, DNA nebo další důkazy, které by jinak byly ztraceny,” dodává Michael.

Když začal pracovat jako policejní potápěč, neexistoval žádný standardizovaný trénink pro jeho současnou specializaci. „Všichni se učili rescue potápění, jehož hlavní část je záchranářství,” popisuje Michel. Tak začal sám vyvíjet první Underwater Criminal Investigator kurz pro PADI, ze kterého je dnes nejlepší potápěčský kurz tohoto zaměření na světě. 

Víc než téměř 30 let pracoval Michael Berry jako podvodní vyšetřovatel, potápěl se ve všech představitelných prostřecdích. Za tu dobu se setkal se i s velmi náročnými situacemi. 

Nejhorší pro něj asi byla bakterie, kterou si odnesl z jednoho pracovního ponoru. „Potápěl jsem se ve kamenolomu plného bahna a hledal ukradené zboží. Narazil jsem na tašku. Byla naplněná rozkládajícími se mrtvolami štěňat a koťátek,” říká. „Skončil jsem s meningitidou a celé měsíce jsem se nemohl vrátit do práce. Téměř mě to zabilo,” uzavírá svůj krátký popis Michael. 

Podvodní kriminalistický vyšeřovatel u řeky Appomattox ve Virginii, oblíbeném tréninkovém místě.

Sdílet článek

Napsat komentář