Steve Lichtag: Se žraloky jsem bojoval o úlovky

Steve Lichtag: Se žraloky jsem bojoval o úlovky

Světoznámý potápěč a hlavně filmař Steve Lichtag se rozpovídal o svých zkušenostech se žraloky a o tom, jak málem přišel o svou první podvodní kameru. Se Stevem už vyšla spousta rozhovoru a přesto se nám povedlo zeptat na něco, na co se ho ještě nikdy nikdo nezeptal. 

Na rozhovor se můžete podívat na Youtube kanálu Potápěčského magazínu, nebo si ho poslechnout jako podcast na Spotify nebo Apple podcastech.

Steve Lichtag v rozhovoru pro Potápěčský magazín.
Foto: Daniel Hůla

„Jsem dobrodruh a mám pocit, že jsem chtěl vždycky všechno zkusit,” uvádí se Steve Lichtag na začátku rozhovoru. K potápění se ale dostal díky nešťastné nehodě při závodech na motorkách. „Ošklivě jsem se rozstřelil. A jak jsem tak ležel v nemocnici, říkal jsem si, co budu dělat, když nesrostu. Přišel za mnou kamarád a říká: `No tak co, tak se budeš potápět,` A tak to vlastně začalo,” vypráví Steve. Motorky pověsil na hřebík a doslova se zanořil do hlubin. „Začal jsem vnímat tu krásu, úplně mě pohltila a zůstalo mi to dodnes,” říká Steve. 

Tenkrát to bylo krásně šílený a jsem rád, že jsem to přežil

Dobrodruh Steve ale samozřejmě ani s potápěním nezačínal nijak obyčejně. „Náhodou jsem se dostal k profi potápěčům, vietnamským veteránům a bývalým SEALs. Vzali mě do party a já jsem naskočil do toho velkého potápěčského světa,” přesouvá se Steve k další historce. Jeho noví parťáci byli lovci ryb a jejich heslem bylo `Nikdy nesmíš mít buddyho, jsme tam každý sám za sebe.` „Byla to nejlepší škola, stačilo to jenom přežít. Začal jsem s nimi lovit ty obrovské ryby v divoké vodě plné silných proudů. Stříleli jsme ryby a kolem vody kolem nás byly plné žraloků. Žil jsem v takové krásné nevědomosti. Co dva měsíce mě drapnul nějaký žralok za zadek a moji parťáci z toho měli hroznou srandu,” pokračuje ve vyprávění Steve. 

….

Zajímají vás další historky o žralocích a nejen o nich? Taky o tom, jak Steve málem přišel o svou první kameru, jak měl strach o svoji ženu a kdy jeho filmy změnily svět? Koukněte na rozhovor nebo si ho poslechněte jako podcast

Sdílet článek

Napsat komentář